• Mini řízečky v rozmarýnovém trojobalu s chilli omáčkou

  Mini řízečky v rozmarýnovém trojobalu s chilli omáčkou

  Různé varianty mini řízečků dělala moje mamka, když měla přijít velká návštěva. Pokud tedy čekáte rodinnou sešlost, určitě se vám bude hodit tato moje rozmarýnová varianta s chilli. Nejdřív si připravte omáčku. Nasekanou cibuli orestujte na olivovém oleji. 

  Zobrazit celý recept

 • Boží milosti

  Boží milosti

  Všechny suroviny smísíme dohromady a propracujeme v jemné hladké těsto. Sůl a kůru dáváme podle chuti. Těsto by mělo mít vláčnější a jemnější konzistenci (zhruba jako těsto na nudle). Po vypracování těsta vyválíme plát 3-5 mm silný a vypichujeme různé tvary nebo tento plát rozkrájíme rádélkem. 

  Zobrazit celý recept

 • Plněné kuřecí řízky s cibulí, sýrem a jogurtem

  Plněné kuřecí řízky s cibulí, sýrem a jogurtem

  Inu, dietou bych provensálské řízky nenazvala, i když normy té výkrmné jistě splňují. Ale když my je máme tak rádi! :­) Do bílého jogurtu vmíchejte polévkovou lžíci provensálského koření, malou lžičku soli a nasekaný rozmarýn. Prokrojte prso, aby se dalo otevřít jako noviny, žádnou kapsu do něj kutat nemusíte.

  Zobrazit celý recept

 • Vepřová krkovice na cibulce s bílým pepřem

  Vepřová krkovice na cibulce s bílým pepřem

  Krkovičku nakrájíme na plátky o síle 1,5 cm a mírně nožem rozklepeme. Na dvou místech poté nožem nařízneme, aby se nám maso nezkroutilo. Poté z obou dvou stran důkladně osolíme. Mezitím si rozpustíme Ceres soft na pánvi. Do rozpáleného Ceres softu dáme plátky a necháme je zatáhnout a to z obou stran.

  Zobrazit celý recept

 • Řízky ze sójového masa

  Řízky ze sójového masa

  Tyto řízečky dělám manželovi vždy na Vánoce, neboť je vegetarián. Podle návodu si připravte zeleninový bujon a uvařte v něm plátky masa (asi 10 minut). Poté je slijte, po zchladnutí z nich vymačkejte přebytečnou vodu a potřete z jedné strany sójovou omáčkou. Nechte je nejlépe přes noc uležet.

  Zobrazit celý recept

Pošlete nám Váš recept